Ти як?

15.03.2024 р.У 9А класі був проведений тренінг "Дбаймо про своє ментальне здоров'я" . Ми продовжуємо участь у Всеукраїнській програмі "Ти як?"Під час тренінгу ми визначили рівень стресу учнів класу та дізналися про основні методики подолання стресових станів та способи збереження ментального здоров'я, які були розроблені провідними психологами нашої країни. Також виконали вправу "Банка життя", під час якої вчитель допоміг учням зробити акцент на пріоритети в житті та налаштувати учнів на гармонізацію свого внутрішнього світу.








Урок на тему ментального здоров'я, що був проведений з учнями 4-А класу сприяв зниженню стресу і напруги. Школярі ознайомились з порадами щодо збереження психічного здоров'я та зрозуміли, що  його підтримувати можна самостійно. Для цього необхідно: дбати про режим сну, уникати стресових ситуацій і навчитись реагувати на них адекватно,збалансовано харчуватись та бути фізично активним.







Сьогодні у 7-А класі була проведена виховна година ''Ти як?". Учні розбирались із поняттям «що таке ментальне здоров’я», вчилися розуміти, що відчувають інші люди, опановували навички регулювання своїх емоцій, техніки, що допомагають бути більш стресостійкими, особливо в сьогоднішніх реаліях нашої країни, отримували практичні поради щодо того, як впоратися зі стресом та як поповнювати власний ресурс.







29 лютого Ранкові зустрічі у 3 - Б класі  спрямовані на покращення ментального здоров'я учнів. Для створення психологічного комфорту проводяться різноманітні  ігри та вправи: "Подаруй мені посмішку", "Привіт, привіт, тобі, мій друже", "Долоньки", "Мій настрій".





Ментальне здоров'я відіграє головну роль у нашому загальному благополуччі та якості життя. Це стан емоційного, психологічного та соціального благополуччя, який дозволяє людині ефективно функціонувати в суспільстві, відновлюватися після стресових ситуацій, розв'язувати проблеми та досягати своїх цілей. Збереження ментального здоров'я вимагає систематичної уваги та дбайливого ставлення до себе. Тому вчителем 3-А класу Білоус Н.В. проведено тренінг, на якому школярі за допомогою вправ навчилися знімати напругу, подолати стрес, а також обговорили звички, які допомагають поповнити ментальний ресурс.









20 лютого 2024 р. Ментальне здоров'я є невід'ємною частиною щасливого життя. Воно залежить від багатьох чинників, об'єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Учні 10 класу провели виховний захід на тему "Ти як?", щоб краще розуміти один одного.




16 лютого 2024 року учні 6-Б взяли участь у виховній бесіді з елементами тренінгу ''Як побороти страх та агресію?'' в рамках програми психологічної допомоги ''Як ти?''. Разом з класним керівником визначили, що деякі страхи - не завжди погано, а з агресією можна боротися завдяки спілкуванню та обговоренню своїх проблем із близькими, друзями та спеціалістами.








В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що стартувала у березні 2023 року, в 8-А класі 08.02.2024 року пройшов урок “ Ти як? Піклуйся про себе”. Під час уроку учням була надана інформація про ментальне здоров’я, як вони можуть піклуватися про нього, як розпізнавати свої емоції. Діти навчилися деяких вправ та провели практики, що допомагають впоратись зі страхом, тривогою, заспокоїтися, почуватися впевненіше.



Основою ментального здоров'я є почуття щастя, спокою і самоповаги. З цією метою у 2-б класі було проведено хвилинки спілкування на тему "Ментальне здоров'я. Ти як?" Діти у цьому віці починають розуміти свої емоції та як впливають різні ситуації на їхній настрій. Виконуючи вправи, вчаться розпізнавати свої почуття і знаходять позитивні способи їх вираження.









Проїзджаючи тонкими таємничими доріжками світу емоцій, сьогодні учні 2-А класу відкрили для себе магію ментального здоров'я. Година спілкування на тему "Ментальне здоров'я. Ти як?" стала справжнім подарунком для наших душевних мандрівників. Ми разом з дітьми вивчали, як важливо дбати про наше внутрішнє "я". Дихальні вправи виявилися справжньою знахідкою, розкриваючи таємниці спокою та гармонії. Наші маленькі ліцеїсти вже знають, як залишити поза вікном всі справи та заняття, і просто вдихнути глибоко, наповнюючи свої серця добром та злагодою.Ця година спілкування — не тільки чудовий засіб для вивчення корисних практик, але й можливість підтримати один одного у подорожі до гармонії. Бо ментальне здоров'я — це не менш важливо, ніж фізичне!


Збереження психічного здоров'я - в наш час найактуальніша проблема. Для ефективної роботи, збереження психічного здоров'я вчителю важливо відновлювати свій психоенергетичний потенціал, попереджувати несприятливі емоційні стани. З цією метою 2 лютого 2024 року пройшов тренінг для педагогів гуманітарного циклу на тему "Дбаємо про ментальне здоров'я". На цьому тренінгу учасники ознайомились зі способами збереження ментального здоров'я, визначили ступені схильності до стресу, заглянули у свій внутрішній світ та налаштувались на позитивне світосприйняття.



Ментальне здоров'я є невід'ємною частиною щасливого життя. Учні 1 класу, тільки під час гри, добре розуміють свої емоції. Тому важливо навчити дітей керувати ними, зберігаючи власну свободу.





1 лютого 2024 року .Навчати дітей дбати про свій психічний стан дуже актуальна тема на сьогодні. З цією метою  у 5-Б класі відбулась виховна година "Зберігаємо психічне здоров'я" на якій учні розглянули як зберегти ментальне здоров'я, які бувають ознаки проблем з психічним здоров'ям та виконали техніки самодопомоги у кризових ситуаціях.



15 грудня 2023 року у 3- Б класі відбулася виховна година зі збереження ментального здоров'я " Як допомогти Їжачку- Стресовичку". Учні переглядали відео з даної теми. Допомагали Їжачку долати пригнічений стан і справлятися з тривогами, виконуючи різні психологічні вправи та ігри.






У 4-Б класі пройшла виховна година, її метою було ознайомити учнів із поняттям «ментальне здоров’я», його ознаками та чинниками. Формувати у молодших школярів знання, вміння, навички, спрямовані на збереження та зміцнення ментального здоров’я, сприяти визначенню та усвідомленню факторів, що впливають на ментальне здоров’я. Розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення, творчі здібності, соціальну активність. Виховувати відповідальне ставлення до свого здоров’я. 







На занятті ''Як ти? Як себе вести у стресових ситуаціях. Як правильно спілкуватися під сам війни. Як допомогти собі та іншим'', проведеного у 6 класі,  учні обговорювали важливі аспекти емоційного благополуччя, ознайомилися з корисними стратегіями його збереження та взаємодії з оточенням, щоб підтримувати психічне здоров'я один одного. Вчитель поділилася корисними порадами з розвитку психологічного комфорту. Активна участь у заходах сприяла формуванню позитивного підходу до власного самопочуття та вмінню дбати про своє ментальне здоров’я.



Добрий ранок. 01.12.2023 року під час години спілкування на тему "Як зберегти оптимізм під час війни" учні 8Б класу ознайомились із техніками самозаспокоєння, відновлення контролю над  емоціями та почуттями, а також виготовили листівку - антистрес у вигляді котика, в якого при відкриванні листівки змінюються оченята та висовується язичок.









На цьому тижні учні 2-А класу відправилися у чарівний світ української народної казки, але не лише для розваги. Казки несуть в собі важливе послання про ментальне здоров'я, про те, як важливо бути сильним всередині.

Ми розглядали пригоди героїв, які стикнулися з труднощами та вміло їм протистояли. Діти зрозуміли, як важливо бути витривалими та розуміти власні почуття у складних ситуаціях. Казки допомогли зрозуміти учням, як краще відчути свої емоції та реагувати на події навколо.

Іноді наш стан буває схожим на героя казки, який пройшов через багато випробувань, але завдяки своїй міцності та розумному вибору виходив з них переможцем. Ми з дітками також вчилися бути сильними, знаходячи внутрішню міць та розуміючи, як керувати своїми почуттями.

Отож, ми провели цей урок разом з казкою, щоб краще зрозуміти себе та світ навколо! 📚✨ #Ментальне_Здоров'я #ВажливістьЕмоційноїМіцності #УчимосьВнутрішньоМіцнішати






1 клас. Баланс фізичного і психічного здоров'я з обов'язково корисним харчуванням-запорука хорошого, міцного здоров'я







 Учні 2 б класу виконували дихальні вправи "Хом'ячок", "Фокус", "Живі предмети", покращували свій внутрішній стан.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти дітям знайти джерело сили.



Хвилина спілкування з учнями 6-А класу на мету: "Ментальне здоров'я", відпрацювання дихальних практик.

Ти як?
 У межах ініціативи Олени Зеленської з учнями та батьками поспілкуємось про важливість піклування про ментальне здоров’я 
 
Ментальність
це поняття, що означає стійкий та характерний для конкретної особистості спосіб
мислення, емоційного реагування та сприйняття довкілля.
Важливо розуміти,
яку ментальність ми застосовуємо в різних ситуаціях, а також як вона впливає на
наше емоційне становище та
психологічне благополуччя
Негативна ментальність часто приводить до таких проблем, як,
переконання в своїх недоліках та відмінностях. Вона може становити перешкоду на
шляху до досягнення мети, оскільки людина може занепокоїтися через свої
недоліки і страх провалу.
Позитивна ментальність, натомість, допомагає розвинути оптимізм і віру в
свої можливості. Вона стимулює досягнення та сприяє розумінню, що невдача - це
лише можливість для розвитку і навчання.
 
Наший спосіб
мислення, наша ментальність, грає ключову роль у визначенні якості нашого життя.
Важливу роль в
формуванні позитивного мислення, вмінні доладити труднощі,  саме:
МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВЯ
 
Розуміння впливу
своєї ментальності і активне формування позитивного способу мислення може
допомогти нам досягти більшої самореалізації та задоволення в житті. Розвивайте
свою ментальність, поглиблюйте самовідчуття та впроваджуйте позитивні думки і
переконання в свій щоденний життя.
 
МЕНТАЛЬНЕ
ЗДОРОВ’Я: ЯК ПОДБАТИ ПРО СЕБЕ?
Що таке
ментальне здоров’я
Згідно з
визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому
людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам,
продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Психічно
здорова людина:
• може розрізняти
свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;
• здатна
спілкуватися і будувати стосунки з іншими;
• розвивається й навчається;
• позитивно оцінює
себе, приймає та любить;
• приймає власні
тверді рішення;
• нормально
адаптовується до нових умов життя;
може розв’язувати
проблеми.
 
Підтримувати
власне ментальне здоров’я можна самостійно. Для цього необхідно:
• дбати про режим
сну;
• уникати стресових
ситуацій та навчитись адекватно на них реагувати;
збалансувати  харчування і додати фізичної активності — іноді достатньо
активізувати організм та налагодити гормональний фон, щоб виправити ситуацію.



9-Б


9
 листопада у 9А класі була проведена виховна година на тему "Наше ментальне здоров'я", в ході якої було розібрано 5 головних факторів, що впливають на психічне здоров'я кожної людини та 5 кроків до покращення його. За допомогою додатка Learning App було розібрано, що сприяє, а що не сприяє збереженню ментального здоров'я. Діти висловли свою думку з даної теми та розповіли, які перешкоди в них виникають на шляху формування свого ментального здоров'я.




Учні 3-А класу разом з класним керівником Білоус Н.В. відправилися у захоплюючу подорож у світ ментального здоров'я! Разом з учнями розглянули різні аспекти свого настрою та вивчили ефективні методи для його поліпшення. Визначити свій настрій -  це прекрасний спосіб зосередитися на власних емоціях та відчути, як ми себе сьогодні почуваємо. Магія правильного дихання - такий потужний інструмент для зменшення стресу та підтримки нашого ментального здоров'я. Кожен з учасників відчув позитивні зміни та збагатився новими навичками для підтримки свого внутрішнього балансу. 

Не забувайте дбати про своє ментальне здоров'я - це важливий крок до гармонії і щастя!




Ментальне здоров'я - це стан душевного, психічного і соціального благополуччя, який дозволяє людям ефективно функціонувати в їхньому повсякденному житті. Класний керівник 5-А класу Тимошенко К.М. навчила учнів деяких вправ та практик, щоб допомогти впоратись зі страхом, тривогою







На виконання Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" , започаткованою першою леді України, учні 4-А класу вчилися долати стрес за допомогою дихальної вправи "Дихання по квадрату".

Ця вправа проста та дієва, її можна використовувати у повсякденному житті не тільки дітям, а й дорослим.


У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською стартувала комунікаційна кампанія. Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан. Мільйони дітей і молоді, як в країні, так і за її кордонами, зараз як ніколи потребують емоційної чи психологічної підтримки.

Немає коментарів:

Дописати коментар